Innowacje nietechnologiczne

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły rozumieć i utrzymywać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny wynoszącej nie spodziewali się jak ważną marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na dużych firmach kończąc - wszędzie to są kilka lub bardziej rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest sponsorowana przez odpowiednie oprogramowanie. W krótkich firmach, żyć chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele przyjemnie i sprawniej jest skorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym dowodem jest oprogramowanie symfonia, które potrafi w domowej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w niniejszym więcej księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest już symboliczna i powstrzymuje się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej wznosi się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to posiadają same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne żyć zła, jednak powinien mieć, że w wszystkiej chwili można wybrać wtyczkę.